Joga pradedantiesiems

Joga pradedantiesiems

Joga Kaune. Joga pradedantiesiems Kaune. Būtent tokius raktažodžius  įvesite “google”, jei susidomėjote ir norite pradėti praktikuoti jogą Kauno mieste. Taigi, “google” Jums pateiks daug galimų variantų, iš kurių, žinoma, pradžioje, peržiūrėsite tuos, kurie yra arčiau Jūsų gyvenamosios vietos, patogiau privažiuoti, prisiparkuoti ir pan. Tada, tikėtina, perskaitysite nemažai siūlomų jogos mokyklų/stilių –  Hatha joga, Aštanga joga, Power joga,  Rocket joga, o paskutiniu metu dar daugybė kitų pavadinimų, kurie yra tik marketingas pritraukti lankytojus. Šie pavadinimai Jums šiuo metu nieko nesako. Ir neturi sakyti, nes Jūs esate pradedantysis ir Jus domina Joga. Stiliaus pasirinkimas (išbandykite keletą) pagal jų aprašymus vargu ar Jums suteiks daug informacijos, nes du to paties stiliaus instruktoriai užsiėmimus gali vesti skirtingai, vienam tai jau gyvenimo būdas, o kitas, galbūt, Jutubėj video prisižiūrėjo ir bando improvizuoti. Kad galėtum improvizuoti – reikia mokėti natas, lygiai taip pat asanų seka viena po kitos eina ne šiaip sau.

Priminsiu, Jūs esate pradedantysis ir abejoti sveika. Įtarinėjimas iš anksto, kad kažkas negerai, nėra geras dalykas, tačiau sąmoningas abejojimas yra gerai, nes Jūsų pasirinkimas turi būti sąmoningas.

Į ką patartina atkreipti dėmesį pasirenkant jogos mokytoją – instruktorių?

Anatominės žinios. Nedvejokite ir klauskite. Visiškai nesvarbu, kiek sertifikatų kabo ant sienos ir kokie gražūs aprašymai internete, jei matote, kad jogos mokytojas į klausimą apie stuburo slankstelį atsako „Joga yra meilė“, o meniskų ieško alkūnėse – ieškokite kitur, nes labai tikėtina kad ir jogos pratimuose (asanose) būsite sustatyti nelabai sveikai… o jei Jums reikalinga meilė – raskite ją sveiku stuburu ir meniskais.

Psichologinis aspektas. Jogos mokytojas neturėtų Jūsų mokyti gyventi. Niekas Jums taip gerai nepasakys kaip gyventi kaip Jūsų intuicija. Pasikliaukite ja. Jogos instruktoriaus pareiga užsiėmimų metu rūpintis Jūsų praktika. Kaip minėjau – abejoti sveika. Pasitikėkite savimi, būkite laisvi, o jei radote ko Jums reikia – sveikiname, šaunu !

Giedrius_Kernavegiedrius_straksys

 


Kategorijos: