TOP 5 KLAIDOS praktikuojant jogą

TOP 5 KLAIDOS praktikuojant jogą
(visai nesvarbu ar esate pradedantysis ar veteranas)
1. NEŠVARUS PROTAS/PADRIKOS MINTYS
Jei jau atėjo laikas praktikai ir dedate pirmą žingsnį ant jogos kilimėlio – labai svarbu tiesiog išmesti iš galvos visus rūpesčius, darbus, nuoskaudas ir lūkesčius. Jums reikia būti tiesiog Dabar. Palikite visas tas šiukšles prie studijos durų, išeidami pasiimsite (dažniausiai nenorėsite). Joga yra kurkas daugiau nei pasilenkimai ar atsilošimai. Tai simbiozė tarp mūsų kūno ir proto. Giliausias savęs ir kūno pajautimas bus skaidriu protu, tam reikalingas dėmesingumas ir atidumas. Dažniausiai todėl mes koncentruojamės į kvėpavimą. Puikus įsižeminimo įrankis nuraminti vidinį dialogą.
2. NEPASTOVI PRAKTIKA
Kalbant apie bet kokį progresą ar tikslą (tai gali būti stovėsena ant galvos arba tiesiog ilgalaikė sąmoningumo būsena) – puikus pavyzdys yra gamta. Ji skuba lėtai, bet užtikrintai ir nuosekliai. Puiku turėti tam tikrą praktikos rutiną ir jos nenutraukti, rasite mažų stebuklų tame tiek savo kūne, tiek mintyse.

3. PERSISTENGIMAS
Taigi, raktas yra praktika, bet yra skirtumas tarp reguliaraus atsikartojimo ir savęs prievartavimo iki “negaliu”. Per gilūs tempimai, dideli krūviai prives iki nepasitenkinimo savimi, traumų ir nuovargio. Visada klausykite savo kūno, jis juk aiškiai Jums duoda ženklus kada yra per daug.
Geriausias talkininkas kantrybė ir mokėjimas žaisti. Taip, žaisti praktiką, mėgautis ja.
4. PALYGINIMAI
Lyginti save su kitais tobulose instos fotkėse yra tiesus kelias į praktikos metimą ar nusivertinimą. Gerbkite save tokį kokiu esate: unikalų, su savo talentais ir sugebėjimais. Mėgdžioti kažką kita lygu nusivilti.
Susitelkite ties savo galimybėmis, siekite individualių mažų pergalių. Būtent tai yra gražu, kiekvieno kelias yra kitoks.
Jei reikia gražaus paveikslėlio – pieškite jame Savęs geresnę versiją.
5. AMBICIJOS
Tarkim, kad esate ambicingas, konkurencingas žmogus. Ir BŪTINAI norite padaryti tą, tą ir tą. Reikia ir taškas.
Gerai, bet yra tam tikra tvarka, kaip pvz. iš pirmo aukšto užlipti į trečią. Juk yra antras.
Tam tikrų patikrintų laiko taisyklių nesilaikymas ir vertimasis per galvą dėl progreso – nusivylimas ir traumos, grįžimas atgal ir savidestrukcija. Juk prieš bėgant, reikia išmokti vaikščioti, ar tai ne gražu? Mėgaukimės kiekvienu žingsniu.
Visa tai tinka ne tik jogą mylintiems, tai tinka visame kame.
Į sveikatą, jei turite klausimų – rašykite.
Giedrius

 

 


Kategorijos:

Žymos:, ,