Trumpai apie Aštanga, Power, Rocket Joga

Aštanga Joga

(Ashtanga Yoga Vinyasa) yra klasikinė, gana intensyvi ir dinamiška jogos sistema. Jau vėliau sekė ant Aštangos bazės moderniau sudėliotos Rocket, Power joga ir kitos modifikuotos Aštanga sistemos. Aštanga joga pradininkas yra K. Pattabhi Jois (1915 – 2009).
Vinjasa (Vinyasa): tai yra judesių ir kvėpavimo derinys. Su kiekvienu judesiu seka arba įkvėpimas, arba iškvėpimas. Kvėpavimas ir judesiai kartu atliekant asanas, kaip sakydavo Pattabhi Jois – „užvirina kraują“, kitaip sakant, suaktyvina kraujo apytaką, taip pat šalinami susikaupę toksinai, stiprinamas imunitetas ir centrinė nervų sistema, lavinamas dėmesys.
Trištana (Tristhana) – tai aštangos trejybė : poza (asana), kvėpavimas ir drišti (drishti) koncentracijos taškas, į kurį nukreipiamas žvilgsnis ir sutelkiamas visas dėmesys. Tai svarbu visos jogos praktikos metu – kūno, nervų sistemos ir dėmesio kontrolė, visa tai apjungia ir papildo vienas kitą.
Asanos lavina kūną, suteikia lankstumo ir stiprumo, kvėpavimas nuramina nervų sistemą, drišti ramina protą ir laviną dėmesio koncentraciją.
Lygiai taip pat svarbu Mula ir Udijana (Uddiyana) bandų užraktai. Be teisingo bandų laikymo kvėpavimas nebus teisingas ir asanos atneš mažiau naudos. Kaip rašoma ir mokoma daugelyje klasikinių Aštangos mokyklų – Mula banda užraktas ir Udžiaj (Ujjayi) (pergalingas kvėpavimas) yra visiška dėmesio kontrolė.
Tiek trumpai, jei praktikuojate aštanga jogą ir perskaitėte kažką naujo – klauskite savo jogos mokytojo/instruktoriaus, sėkmės !

Joga Kaune

Remiantis http://kpjayi.org/
Kauno jogos centras